שם:
טלפון:
דוא"ל:  *
הודעה:
ראות אלגוריתמים

ראייה ממוחשבת - שירותי מיקור חוץ בפרוייקט ראייה ממוחשבת

תחום ראייה ממוחשבת תופס מקום הולך וגדל במוצרים שנמצאים בחזית הטכנולוגית בימנו. בין אם בתעשיה באוטומציה של תהליכים אשר היו נחלתם של מפעילים אנושיים בעבר, כגון בדיקות ואבטחת איכות או מדידות אוטומטיות, או בתקשורת חזותית, באינטרנט ובכמות אדירה של סירטי וידיאו דיגיטליים, למטרות כגון חיפוש אוטומטי של אנשים או נושאים שונים, מדידות, אפקטים ועריכה דיגיטלית. גם נושאי אבטחה משודרגים על ידי שימוש בטכניקות של עיבוד תמונה וראייה ממוחשב לצרכים של זיהוי ועקיבה אחרי אנשים, פנים ומטרות אחרות.

ביצוע של משימות מהסוג באמצעות ראייה ממוחשבת משפר באופן משמעותי את איכות תוצאותיהן ומקטין מאוד את עלות ביצוען.

ראייה ממוחשבת בדיקת איכות

חיפוש של פגמים לצורך בדיקות איכות הוא תהליך משעמם ומיגע החוזר על עצמו אין ספור פעמים בקצב גבוה, המוכתב על ידי מכונות היצור. כאשר חיפוש פגמים מבוצע על ידי בדיקה ויזואלית של  בני אדם איכות העבודה אינה קבועה ומושפעת ממידת ערנותו, מצב רוחו והמוטיבציה של הבודק. באופן טבעי ביצועי הבודק האנושי יורדים לקראת סוף יום העבודה וגם לקראת סוף שבוע העבודה. עובד אנושי חשוף להסחות דעת שונות מהסביבה ומושפע מאוד מהיחסים עם הממונים עליו.

ביצוע ידני מדידות גיאומטריות הנעשות לצורך בקרת תהליכי ייצור מוצרים, או לצורך בקרת איכות של תהליכים כאלו גם הוא סובל מאותם חסרונות של חוסר הדירות וחשיפה להשפעות חיצוניות.

חיפוש לא ממוכן תכנים כדוגמת אנשים, בעלי חיים, מקומות ונושאים אחרים בתוך אורך בלתי נדלה של סירטי וידאו דיגיטלי באינטרנט או בארכיונים אחרים הוא כמעט בלתי מעשי, ואם מנסים לבצע אותו שלא באמצעות ראייה ממוחשבת הוא דורש אנשים מיומנים וסבלניים ביותר.

עריכת סרטים דיגיטליים והוספת תכנים לסרטים כמעט אינה אפשרית ללא שימוש בכלים של ראייה ממוחשבת.

תוכנה בשימוש ראייה ממוחשבת

כל המשימות הנ"ל כאשר הן מבוצעות על ידי תוכנת מחשב שנבנתה כראוי בהתאם לאיפיון מדויק של צרכי הלקוח מתבצעות במהירות ובדיקנות גדולים יותר ללא העלויות הגבוהות של כח האדם המיומן הנחוץ לביצוען וללא מחיר השגיאות האנושיות הבלתי נמנעות.

איפיון ובניה של מערכת עיבוד תמונה וראייה ממוחשבת היא משימה שדורשת ניסיון בשילוב המערכת וראייה מערכתית. לא מספיק לדעת לחבר את המצלמה, העדשה והתאורה לאבני הלגו המסופקות על ידי חבילות התוכנה לעיבוד תמונה וראייה ממוחשבת! לצורך בניית מערכת ראייה ממוחשבת מוצלחת נחוצה הכרות מעמיקה וניסיון בעבודה עם הכלים שבחזית הטכנולוגיה ובנוסף נחוצה ההבנה של הסביבה לתוכה תשתלב המערכת האוטומטית, כלומר צריך ראיה מערכתית.

המשך לקרוא על בניית קשרים בין מערכת ראייה ממוחשבת ומפעיל אנושי

 
עיבוד תמונה